Uherskohradišťsko

Uherskohradišťsko je malebný region ve Zlínském kraji, známý svou bohatou historií, folklórními tradicemi, vinařskou kulturou a krásnou přírodou. Hlavním centrem regionu je město Uherské Hradiště, které je kulturním a historickým srdcem oblasti Slovácko.

V Uherském Hradišti najdete krásné historické náměstí s barokními a renesančními budovami, kostel sv. Františka Xaverského a městskou radnici. Město je známé svým bohatým kulturním životem a množstvím festivalů, včetně Slováckých slavností vína a otevřených památek, které každoročně přitahují návštěvníky z celé republiky.

Region Uherskohradišťska je ideální pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Oblíbeným cílem je přírodní park Chřiby, který je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Množství značených stezek vede přes malebné kopce, lesy a kolem historických památek, jako je hrad Buchlov a zámek Buchlovice s krásným parkem.

Další atraktivní lokalitou je vinařská oblast v okolí Uherského Hradiště. Vesnice jako Polešovice, Boršice a Velehrad jsou známé svými vinařskými tradicemi a nabízejí možnost ochutnávky vynikajících moravských vín v místních vinných sklepech. Velehrad je také významným poutním místem s bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje, která je jedním z nejvýznamnějších církevních památek v České republice.

Místa a aktivity na Uherskohradišťsku

Reklama
Zavřít reklamu