Klatovsko

Klatovsko je malebný region v Plzeňském kraji, známý svou bohatou historií, kulturním dědictvím a krásnou přírodou. Hlavním městem regionu jsou Klatovy, které se pyšní historickým centrem s řadou významných památek.

V Klatovech najdete krásné náměstí Míru, obklopené renesančními a barokními domy, Černou věž s nádhernými výhledy na město a okolí a katakomby pod jezuitským kostelem Neposkvrněného Početí Panny Marie a sv. Ignáce. Město je také známé svou dlouhou tradicí výroby Klatovského karafiátu.

Region Klatovska nabízí mnoho možností pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Šumava, která se rozkládá v blízkosti, je ideální pro pěší turistiku, cykloturistiku a zimní sporty. Národní park Šumava nabízí množství značených stezek vedoucích přes malebné kopce, hluboké lesy a kolem horských potoků. Oblíbeným cílem je například Černé a Čertovo jezero.

Další atraktivní lokalitou je hrad Kašperk, který nabízí nádherné výhledy na Šumavu a prohlídky historických interiérů. Město Sušice, známé jako “Brána Šumavy”, je dalším významným turistickým centrem regionu.

Místa a aktivity na Klatovsku

Reklama
Zavřít reklamu