Ústecko

Ústecko je malebný region v severních Čechách, známý svou bohatou historií, průmyslovým dědictvím a krásnou přírodou. Hlavním městem regionu je Ústí nad Labem, které se pyšní historickým centrem a řadou významných památek.

V Ústí nad Labem najdete krásné Mariánské náměstí s historickými budovami, kostel Nanebevzetí Panny Marie se šikmou věží, která je jedním z charakteristických znaků města, a hrad Střekov, který nabízí nádherné výhledy na Labe a okolní krajinu. Hrad je oblíbeným turistickým cílem a nabízí prohlídky historických interiérů a různé kulturní akce.

Region Ústecka nabízí mnoho možností pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Oblíbeným cílem jsou Labské pískovce, které jsou ideální pro pěší turistiku a horolezectví. Množství značených stezek vede přes malebné skalní útvary, hluboké lesy a kolem řeky Labe. Mezi nejznámější přírodní památky patří Tiské stěny a Pravčická brána, největší pískovcový skalní oblouk v Evropě, který se nachází v národním parku České Švýcarsko.

Další atraktivní lokalitou je ZOO Ústí nad Labem, která je oblíbeným cílem pro rodiny s dětmi a nabízí širokou škálu zvířat a krásné přírodní prostředí. V okolí města můžete také navštívit botanickou zahradu, která nabízí rozsáhlé sbírky rostlin z celého světa.

Místa a aktivity na Ústecku

Reklama
Zavřít reklamu