Zlínsko

Zlínsko je malebný region ve Zlínském kraji, známý svou bohatou historií, kulturním dědictvím a krásnou přírodou. Hlavním centrem regionu je město Zlín, které se proslavilo jako sídlo obuvnické společnosti Baťa a svým unikátním funkcionalistickým architektonickým stylem.

Ve Zlíně najdete mnoho významných památek a zajímavostí. Mezi hlavní atrakce patří Baťův mrakodrap, jeden z prvních výškových budov v Československu, který dnes slouží jako sídlo krajského úřadu a nabízí vyhlídkovou terasu s nádhernými výhledy na město a okolí. Další významnou stavbou je zlínský zámek, který hostí muzeum s expozicemi zaměřenými na regionální historii a kulturu.

Region Zlínska nabízí mnoho možností pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Oblíbeným cílem je Hostýnské vrchy, které jsou ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Množství značených stezek vede přes malebné kopce, lesy a kolem horských potoků. Mezi nejznámější vrcholy patří Hostýn, který je významným poutním místem s bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a křížovou cestou.

Další atraktivní lokalitou je ZOO Zlín-Lešná, která je jednou z nejkrásnějších zoologických zahrad v České republice. ZOO nabízí širokou škálu zvířat a krásné přírodní prostředí s tematickými expozicemi, které představují různé kouty světa.

Mezi nejvýznamnější akce patří Zlín Film Festival, mezinárodní festival filmů pro děti a mládež, který přitahuje návštěvníky z celého světa.

Kalendář akcí na Zlínsku

Místa a aktivity na Zlínsku

Reklama
Zavřít reklamu