Letecké muzeum Kunovice: Vstupte do kokpitu historie

Letecké muzeum Kunovice - exponáty
Foto: Pavel Kovář

Vítejte v Leteckém muzeu v Kunovicích, kde se historie letectví stává dostupnou každému. Toto místo je jedinečné svou otevřeností a přístupem, který vám umožní nejen vidět historická letadla, ale i se jich dotknout a nahlédnout dovnitř, případně si do nich přímo sednout. Prohlídka vás vtáhne do příběhů plných odvahy, inovace a letecké vášně, které Kunovice udržují živé už desítky let.

Historie letectví v Kunovicích

Kunovice a letectví jsou spojeny již desítky let. Přesněji řečeno od poloviny 30. let minulého století, kdy zde vznikl letecký závod jako pobočka továrny Avia. Během druhé světové války sloužil tento závod k opravám letadel. Kunovice byly svědky vzniku mnoha legendárních strojů, od větroně L-13 Blaník přes zemědělský Z-37 Čmelák až po dnes již ikonický dopravní letoun L-410 Turbolet. V tomto článku se podíváme na to, jak Kunovice přispěly k leteckému průmyslu a co to pro město znamená.

Proč navštívit Letecké muzeum Kunovice

Máte rádi letadla? Nebo jen hledáte zajímavý výletní tip? Letecké muzeum v Kunovicích nabízí něco pro každého. Jedinečnost tohoto muzea spočívá v přímém kontaktu s letadly, který jinde jen tak nenajdete. Projděte se mezi historickými stroji, poslechněte si zvuky radiokomunikace a nechte se unést atmosférou plnou leteckého ducha.

Naganský expres a další unikátní exponáty

Od legendárních strojů po jedinečné prototypy. Letecké muzeum Kunovice vám ukáže letadla, která nenajdete nikde jinde. Každý exponát má svůj příběh. Součástí muzea je i Tupolev TU-154M, známý jako “Naganský expres”, který přivezl naši hokejovou reprezentaci z olympiády.

Tento letoun má v srdcích mnoha Čechů zvláštní místo, neboť právě v něm se v roce 1998 vrátili domů čeští hokejoví šampioni s olympijským zlatem z Nagana. A co je na návštěvě tohoto letounu opravdu jedinečné? Můžete do něj nastoupit, prohlédnout si ho zevnitř, a dokonce se posadit na místa, kde seděly naše sportovní legendy. Při prohlídce se navíc můžete podívat na video, které dokumentuje opravu tohoto slavného letounu. Tato interaktivní prohlídka přináší návštěvníkům pocit blízkosti s tímto historickým okamžikem, ale také jedinečnou příležitost nahlédnout do zákulisí letecké techniky.

Letecké muzeum Kunovice: Otevírací doba a vstupné

Od 1. dubna do 31. října je muzeum otevřeno denně včetně víkendů a státních svátků.

Duben, květen, červen, září, říjen9:00 – 17:00
Červenec, srpen9:00 – 20:00
Listopad, prosinec, leden, únor, březenZAVŘENO

Vstup do muzea je možný nejpozději 30 minut před ukončením otevírací doby.

Plné vstupné150 Kč
Zlevněné vstupné (senioři, studenti)100 Kč
Rodinné vstupné 2+1320 Kč
Rodinné vstupné 2+2400 Kč
Rodinné vstupné 2+3500 Kč

Vstupné lze uhradit v hotovosti nebo také platební kartou.

Návštěva Leteckého muzea v Kunovicích je více než jen procházkou mezi exponáty. Je to cesta objevů, inspirace a úcty k těm, kteří nám otevřeli cestu k obloze. Nechte se unést příběhy odvahy a inovace a zažijte den plný nezapomenutelných zážitků.

Reklama

Zdroj: muzeum-kunovice.cz

Sdílet článek:
Reklama