Lednicko-Valtický areál

Lednicko-valtický areál je rozlehlý kulturní krajinný komplex nacházející se v Jihomoravském kraji, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento region je známý svou nádhernou přírodou, historickými památkami a jedinečnou krajinářskou architekturou. Areál zahrnuje dva hlavní zámky – Lednice a Valtice – a rozsáhlé zahrady, parky a romantické stavby rozeseté po celém území.

Zámek Lednice, postavený v novogotickém stylu, je jedním z nejnavštěvovanějších zámků v České republice. Jeho interiéry nabízejí bohatě zdobené sály a pokoje, zatímco okolní zahrady a skleníky s tropickými rostlinami lákají k procházkám. Nedaleko se nachází Minaret, unikátní stavba, z níž je nádherný výhled na celý areál.

Zámek Valtice, který byl sídlem rodu Lichtenštejnů, je dalším klenotem tohoto regionu. Barokní zámek nabízí prohlídky bohatě zdobených interiérů a je známý svou vinotékou, kde můžete ochutnat vynikající moravská vína. Valtice jsou také centrem vinařství a každoročně hostí řadu vinařských akcí a festivalů.

Celý Lednicko-valtický areál je protkán množstvím turistických a cykloturistických stezek, které vedou přes krásné parky, kolem rybníků a romantických staveb.

Reklama
Zavřít reklamu