Karvinsko

Karvinsko je průmyslově a kulturně bohatý region v Moravskoslezském kraji, známý svou bohatou historií, lázeňstvím a krásnou přírodou. Hlavním městem regionu je Karviná, která se pyšní historickým centrem a lázeňskou částí Darkov, známou svými léčivými prameny.

Jednou z nejvýznamnějších památek Karviné je Fryštátský zámek, který dominuje městu a nabízí prohlídky historických interiérů a krásný zámecký park. V Karviné můžete také navštívit kostel Povýšení sv. Kříže a Radniční náměstí s krásnými historickými budovami.

Karvinsko je ideální destinací pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Oblíbeným místem pro rekreaci je přírodní park Těrlicko s Těrlickou přehradou, která je ideální pro koupání, vodní sporty a rybaření. Dalším zajímavým místem je přírodní rezervace Žermanický lom, která nabízí krásné přírodní scenérie a možnosti pro pěší turistiku.

Karvinsko je také významné díky svému hornickému dědictví. Můžete navštívit Hornické muzeum v Ostravě, které nabízí fascinující pohled do historie těžby uhlí a průmyslového rozvoje regionu.

Místa a aktivity na Karvinsku

Reklama
Zavřít reklamu