Ostravsko

Ostravsko je nejen průmyslový region v Moravskoslezském kraji, známý svou bohatou industriální historií, kulturním dědictvím a pestrým společenským životem. Hlavním městem regionu je Ostrava, třetí největší město České republiky, které se pyšní unikátními industriálními památkami.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí Ostravy je Dolní oblast Vítkovice, bývalý průmyslový areál přeměněný na kulturní a vzdělávací centrum. Návštěvníci zde mohou prozkoumat historické vysoké pece, interaktivní expozice v Gongu a užít si výhled z Bolt Tower. Další významnou památkou je Landek Park, kde se nachází Hornické muzeum s expozicemi věnovanými historii těžby uhlí a hornictví.

Ostravsko je také bohaté na kulturní život. Každoročně se zde konají hudební festivaly Colours of Ostrava a Beats for Love, které přitahují návštěvníky z celé Evropy. Město je domovem mnoha divadel, galerií a muzeí, jako je Národní divadlo moravskoslezské, Galerie výtvarného umění v Ostravě a Ostravské muzeum.

Pro milovníky přírody a outdoorových aktivit nabízí region mnoho možností. Beskydy, které se nacházejí nedaleko Ostravy, jsou ideální pro pěší turistiku, cykloturistiku a zimní sporty. Oblíbenými výletními cíli jsou Lysá hora – nejvyšší vrchol Beskyd. Dále pak Pustevny s ikonickými dřevěnými stavbami ve stylu lidové architektury.

Ostrava je také známá s nočním životem. Stodolní ulice je proslulá svou nabídkou nočních barů, klubů a restaurací.

Kalendář akcí na Ostravsku

Místa a aktivity na Ostravsku

Reklama
Zavřít reklamu