Břeclavsko

Břeclavsko je malebný region v Jihomoravském kraji, známý svou bohatou historií, vinařskou tradicí a krásnou přírodou. Hlavním centrem regionu je město Břeclav, které slouží jako vstupní brána do Lednicko-valtického areálu, jedné z nejvýznamnějších památek UNESCO v České republice. Tento rozlehlý komplex zahrnuje nádherný zámek Lednice, romantický zámek Valtice a rozsáhlé zahrady, parky a rybníky, které nabízejí nespočet možností pro procházky a relaxaci.

Břeclavsko je také srdcem moravského vinařství. Vinařské obce jako jsou Valtice, Mikulov a Velké Bílovice jsou známé svými vinicemi a tradičními vinnými sklepy, kde můžete ochutnat vynikající moravská vína. Region pravidelně pořádá vinařské slavnosti a festivaly, které přitahují milovníky vína z celého světa.

Pro milovníky přírody a outdoorových aktivit nabízí Břeclavsko řadu možností. Chráněná krajinná oblast Pálava je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku, s krásnými vápencovými skalami, stepními loukami a bohatou flórou a faunou. Řeka Dyje, která protéká regionem, je oblíbená pro vodáky a rybáře.

Kalendář akcí na Břeclavsku

Místa a aktivity na Břeclavsku

Reklama
Zavřít reklamu