Lounsko

Lounsko je malebný region v Ústeckém kraji, známý svou bohatou historií, kulturním dědictvím a krásnou přírodou. Hlavním městem regionu je Louny, které se pyšní historickým centrem a řadou významných památek.

V Lounech najdete krásné náměstí s gotickými a renesančními budovami, chrám sv. Mikuláše, který je jedním z nejvýznamnějších gotických kostelů v České republice, a městské hradby s parkány. Město je také známé svou bohatou kulturní nabídkou a festivaly.

Region Lounska nabízí mnoho možností pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Oblíbeným cílem je České středohoří, které je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Množství značených stezek vede přes malebné kopce, sopečné vrchy a kolem řeky Ohře. Mezi nejznámější vrcholy patří Raná, která je oblíbeným místem pro paragliding, a Oblík, který nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Další atraktivní lokalitou je město Žatec, známé jako centrum českého chmelařství. Žatec se může pochlubit Chmelařským muzeem, největším svého druhu na světě, a Chmelařskou věží, odkud je krásný výhled na město a okolní chmelnice. Každoročně se zde koná Dočesná, tradiční slavnost sklizně chmele, která přitahuje návštěvníky z celé republiky.

Místa a aktivity na Lounsku

Reklama
Zavřít reklamu