Mělnicko

Mělnicko je malebný region ve Středočeském kraji, známý svou bohatou historií, vinařskou tradicí a krásnou přírodou. Hlavním centrem regionu je Mělník, který se pyšní historickým centrem s řadou významných památek.

V Mělníku najdete krásné náměstí Míru, obklopené historickými budovami, Mělnický zámek, který nabízí nádherné výhledy na soutok řek Labe a Vltavy, a kostel sv. Petra a Pavla s kryptou, kde jsou uloženy ostatky významných historických osobností.

Region Mělnicka nabízí mnoho možností pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Oblíbeným cílem je přírodní rezervace Kokořínsko, která je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Množství značených stezek vede přes malebné pískovcové skalní útvary, hluboké lesy a kolem romantických hradů, jako je hrad Kokořín.

Další atraktivní lokalitou je zámek Liběchov, který nabízí prohlídky historických interiérů a krásný park. V okolí Mělníka můžete také navštívit další zajímavé památky, jako je zámek Nelahozeves, známý svou renesanční architekturou a rodným domem hudebního skladatele Antonína Dvořáka.

Místa a aktivity na Mělnicku

Reklama
Zavřít reklamu