Ústeckoorlicko

Ústeckoorlicko je malebný region v Pardubickém kraji, známý svou bohatou historií, krásnou přírodou a kulturním dědictvím. Hlavním městem regionu je Ústí nad Orlicí, které se pyšní historickým centrem a řadou významných památek.

V Ústí nad Orlicí najdete krásné náměstí s barokními a secesními budovami, kostel Nanebevzetí Panny Marie a zámek, který dnes slouží jako kulturní a společenské centrum. Město je také známé svými textilními tradicemi, které jsou zachyceny v místním muzeu.

Region Ústeckoorlicka nabízí mnoho možností pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Oblíbeným cílem je přírodní park Orlické hory, který je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku s množstvím značených stezek vedoucích přes malebné kopce, lesy a kolem horských potoků. Nejvyšším vrcholem je Velká Deštná (1 115 m n. m.), která poskytuje nádherné výhledy na okolní krajinu.

Další atraktivní lokalitou je vodní nádrž Pastviny, která nabízí možnosti pro koupání, vodní sporty a rybaření. Okolní příroda je ideální pro relaxaci a aktivní odpočinek.

Místa a aktivity na Ústeckoorlicku

Reklama
Zavřít reklamu