Novojičínsko

Novojičínsko je malebný region v Moravskoslezském kraji, známý svou bohatou historií, kulturním dědictvím a krásnou přírodou. Hlavním městem regionu je Nový Jičín, který se pyšní historickým centrem s náměstím plným renesančních a barokních domů. Dominantou města je Žerotínský zámek, který hostí Muzeum Novojičínska s expozicemi zaměřenými na historii a kloboučnický průmysl.

Region Novojičínska je ideální pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Přírodní park Podbeskydí nabízí množství turistických a cykloturistických tras vedoucích přes malebné kopce, lesy a kolem rybníků. Oblíbeným cílem je vrchol Radhošť, který poskytuje nádherné výhledy a je spojen s legendami o pohanském bohu Radegastovi.

Novojičínsko je také bohaté na kulturní a historické památky. Hrad Hukvaldy, jeden z nejrozsáhlejších hradních komplexů v České republice, je oblíbeným turistickým cílem a nabízí nádherné výhledy do okolní krajiny. V obci Štramberk můžete navštívit hrad Štramberk a ochutnat místní specialitu, štramberské uši, v malebném prostředí historického města.

Kalendář akcí na Novojičínsku

Místa a aktivity na Novojičínsku

Reklama
Zavřít reklamu