Kolínsko

Kolínsko je malebný region ve Středočeském kraji, známý svou bohatou historií, kulturním dědictvím a krásnou přírodou. Hlavním městem regionu je Kolín, které se pyšní historickým centrem a řadou významných památek.

V Kolíně najdete krásné Karlovo náměstí s gotickými a barokními domy, chrám sv. Bartoloměje s vyhlídkovou věží, která nabízí nádherné výhledy na město a okolí, a starou židovskou čtvrť s jednou z nejstarších synagog v Čechách. Kolín je také známý svým výborným pivovarem.

Region Kolínska nabízí mnoho možností pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Oblíbeným cílem je přírodní park Veltrubský luh, který je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Stezky vedou malebnou krajinou přes lesy, louky a kolem řeky Labe.

Další atraktivní lokalitou je zámek Kačina, jeden z nejvýznamnějších empírových zámků v České republice, který nabízí prohlídky historických interiérů, nádherný park a Muzeum českého venkova. V okolí Kolína můžete také navštívit další zajímavé památky, jako je hrad Týnec nad Labem nebo barokní zámek Radim.

Kalendář akcí na Kolínsku

Místa a aktivity na Kolínsku

Reklama
Zavřít reklamu