Chomutovsko

Chomutovsko je malebný region v Ústeckém kraji, známý svou bohatou historií, průmyslovým dědictvím a krásnou přírodou. Hlavním městem regionu je Chomutov, které se pyšní historickým centrem a řadou významných památek.

V Chomutově najdete krásné náměstí 1. máje s historickými budovami, kostel sv. Ignáce a Chomutovský zámek, který dnes slouží jako muzeum s expozicemi zaměřenými na regionální historii a přírodu. Město je také známé svou Hornickou věží, která nabízí nádherné výhledy na město a okolí.

Region Chomutovska nabízí mnoho možností pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Oblíbeným cílem je Podkrušnohorský zoopark Chomutov, který je jedním z největších zoologických parků v České republice. Nabízí širokou škálu zvířat a krásné přírodní prostředí ideální pro rodinné výlety.

Další atraktivní lokalitou je Kamencové jezero, které je ideální pro koupání, vodní sporty a relaxaci. Jezero je jedinečné svým vysokým obsahem kamence, což mu dává specifické vlastnosti a čistotu vody. Okolí jezera je vhodné pro procházky a cyklovýlety.

Místa a aktivity na Chomutovsku

Reklama
Zavřít reklamu