Frýdecko-Místecko

Frýdecko-Místecko je krásný region v Moravskoslezském kraji, známý svou historií, kulturním dědictvím a malebnou přírodou. Hlavním městem regionu je Frýdek-Místek, město tvořené dvěma historickými částmi – Frýdkem a Místkem, které byly spojeny v roce 1943.

Frýdek je známý svým barokním zámkem, který dominuje městu a je obklopený krásným zámeckým parkem. Zámek hostí Muzeum Beskyd, které nabízí expozice zaměřené na regionální historii a kulturu. Další významnou památkou je bazilika Navštívení Panny Marie, která je významným poutním místem.

Region Frýdecko-Místecka je ideální pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Beskydy, největší chráněná krajinná oblast v České republice, nabízejí množství turistických a cykloturistických tras vedoucích přes nádherné hory, lesy a kolem horských potoků. Oblíbenými výletními cíli jsou vrchol Lysá hora – nejvyšší hora Beskyd, ale také Pustevny s ikonickými dřevěnými stavbami ve stylu lidové architektury.

Kromě hor nabízí region také krásná údolí a rekreační oblasti, jako je přehrada Olešná. Ta je ideální pro koupání, vodní sporty a rybaření. V zimě jsou Beskydy oblíbeným cílem pro lyžaře a snowboardisty s mnoha sjezdovkami a běžkařskými tratěmi.

Místa a aktivity na Frýdecko-Místecku

Reklama
Zavřít reklamu