Žďársko

Žďársko je malebný region v kraji Vysočina, známý svou bohatou historií, kulturním dědictvím a krásnou přírodou. Hlavním městem regionu je Žďár nad Sázavou, který se pyšní jedinečnou památkou UNESCO, poutním kostelem sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, navrženým významným architektem Janem Blažejem Santini-Aichelem.

Region Žďárska nabízí mnoho možností pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Žďárské vrchy, součást CHKO Žďárské vrchy, jsou ideální pro pěší turistiku, cykloturistiku a zimní sporty. Malebné krajiny, hluboké lesy, rybníky a skalní útvary nabízejí návštěvníkům krásné scenérie a příležitost k odpočinku.

Historické a kulturní památky zahrnují nejen Zelenou horu, ale také zámek Žďár nad Sázavou, který hostí Muzeum nové generace a expozice věnované historii a umění. Region je také domovem mnoha tradičních řemesel a lidových tradic, které můžete objevit na místních festivalech a trzích.

Žďársko je rovněž známé svými lázeňskými středisky, která nabízejí relaxaci a léčebné procedury v krásném přírodním prostředí.

Kalendář akcí na Žďársku

Místa a aktivity na Žďársku

Reklama
Zavřít reklamu