Prostějovsko

Prostějovsko je malebný region v Olomouckém kraji, známý svou bohatou historií, kulturním dědictvím a krásnou přírodou. Hlavním městem regionu je Prostějov, který se pyšní historickým centrem s mnoha významnými památkami a živým kulturním životem.

Prostějov je známý svou bohatou historií, která se odráží v architektuře města. Mezi nejvýznamnější památky patří radnice s novogotickou věží, kostel Povýšení sv. Kříže a renesanční zámek, který dnes slouží jako muzeum. Prostějov je také známý jako město módy díky své tradici textilního průmyslu.

Region Prostějovska nabízí mnoho možností pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Přírodní park Velký Kosíř, často nazývaný “Hanácký Mont Blanc”, je oblíbeným cílem pro pěší turistiku a cykloturistiku. Z vrcholu Velkého Kosíře se naskýtá nádherný výhled na okolní krajinu.

Dalším atraktivním místem je Plumlovská přehrada, která je ideální pro rekreaci, vodní sporty a rybaření. Okolní lesy a stezky nabízejí skvělé možnosti pro procházky a výlety do přírody.

Místa a aktivity na Prostějovsku

Reklama
Zavřít reklamu