Nymbursko

Nymbursko je malebný region ve Středočeském kraji, známý svou bohatou historií, kulturním dědictvím a krásnou přírodou. Hlavním městem regionu je Nymburk, které se pyšní historickým centrem s řadou významných památek.

V Nymburce najdete krásné náměstí Přemyslovců s historickými budovami, gotický kostel sv. Jiljí a zbytky městských hradeb s věžemi, které patří k nejlépe dochovaným středověkým opevněním v České republice. Město je také známé svou dlouhou tradicí výroby piva, kterou můžete poznat v místním pivovaru.

Region Nymburska nabízí mnoho možností pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Oblíbeným cílem je přírodní rezervace Libický luh, která je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Stezky vedou malebnou krajinou lužních lesů, kolem meandrů řeky Labe a přes rozsáhlé mokřady.

Další atraktivní lokalitou je zámek Poděbrady, který je známý svými lázněmi a krásným zámeckým parkem. Lázně Poděbrady nabízejí širokou škálu léčebných a wellness procedur, které využívají minerální prameny. V okolí Nymburka můžete také navštívit další zajímavé památky, jako je zámek Loučeň s krásným parkem a labyrinty nebo skanzen Přerov nad Labem, který přibližuje život na venkově v minulých staletích.

Místa a aktivity na Nymbursku

Reklama
Zavřít reklamu