Kutnohorsko

Kutnohorsko je malebný region ve Středočeském kraji, známý svou bohatou historií, kulturním dědictvím a krásnou přírodou. Hlavním centrem regionu je Kutná Hora, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO díky svým historickým památkám a významu v těžbě stříbra.

V Kutné Hoře najdete mnoho významných památek, jako je chrám sv. Barbory, jeden z nejvýznamnějších gotických kostelů v České republice, a Vlašský dvůr, bývalá královská mincovna. Další atrakcí je Kostnice v Sedlci, unikátní kaple vyzdobená kostmi tisíců lidí. Historické centrum města s úzkými uličkami a malebnými domy nabízí jedinečnou atmosféru.

Region Kutnohorska nabízí mnoho možností pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Oblíbeným cílem je přírodní park Vrchlice, který je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Stezky vedou malebnou krajinou kolem řeky Vrchlice a přes lesy a louky.

Další atraktivní lokalitou je zámek Žleby, který nabízí prohlídky historických interiérů a nádherný zámecký park s oborou. V okolí Kutné Hory můžete také navštívit další zajímavé památky, jako je hrad Český Šternberk nebo barokní zámek Kačina.

Kalendář akcí na Kutnohorsku

Místa a aktivity na Kutnohorsku

Reklama
Zavřít reklamu