Příbramsko

Příbramsko je malebný region ve Středočeském kraji, známý svou bohatou historií, kulturním dědictvím a krásnou přírodou. Hlavním městem regionu je Příbram, které se pyšní historickým centrem a řadou významných památek.

V Příbrami najdete krásné náměstí T. G. Masaryka s historickými budovami, barokní kostel sv. Jakuba a zámek Ernestinum, který dnes slouží jako muzeum. Město je také známé svým hornickým dědictvím, které můžete poznat v Hornickém muzeu Příbram, největším hornickém muzeu v České republice. Muzeum nabízí prohlídky historických důlních štol a expozice věnované historii těžby stříbra a uranu.

Region Příbramska nabízí mnoho možností pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Oblíbeným cílem je CHKO Brdy, která je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Množství značených stezek vede přes malebné kopce, hluboké lesy a kolem horských potoků. Brdy jsou také známé svými krásnými vyhlídkami, jako je vyhlídka Třemošná a vrchol Tok, nejvyšší bod Brd.

Další atraktivní lokalitou je poutní místo Svatá Hora, barokní areál nad Příbramí, který je jedním z nejvýznamnějších mariánských poutních míst v České republice. Svatá Hora nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a bohatě zdobené interiéry kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Místa a aktivity na Příbramsku

Reklama
Zavřít reklamu