Prachaticko

Prachaticko je malebný region v Jihočeském kraji, známý svou bohatou historií, krásnou přírodou a tradiční jihočeskou kulturou. Hlavním centrem regionu je město Prachatice, které se pyšní dobře zachovalým historickým centrem s renesančními a gotickými budovami. Náměstí s krásnými měšťanskými domy a historickou radnicí patří mezi nejvýznamnější památky města.

Region Prachaticka nabízí mnoho možností pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Národní park Šumava, který se rozkládá v blízkosti, je ideálním místem pro pěší turistiku, cykloturistiku a zimní sporty. Šumavské lesy, řeky a jezera poskytují útočiště pro mnoho druhů rostlin a živočichů, což z něj činí oblíbenou destinaci pro milovníky přírody.

Další významnou památkou regionu je zámek Kratochvíle, renesanční lovecký zámeček s nádhernými zahradami, který nabízí pohled do historie a architektury renesance. Prachaticko je rovněž bohaté na tradiční jihočeskou kulturu a folklór, který můžete zažít na místních festivalech, trzích a kulturních akcích.

Místa a aktivity na Prachaticku

Reklama
Zavřít reklamu