Tachovsko

Tachovsko je malebný region v Plzeňském kraji, známý svou bohatou historií, kulturním dědictvím a krásnou přírodou. Hlavním městem regionu je Tachov, které se pyšní historickým centrem a řadou významných památek.

V Tachově najdete krásné náměstí s barokními a renesančními budovami, kostel Nanebevzetí Panny Marie a Tachovský zámek, který nabízí prohlídky historických interiérů a krásný zámecký park. Město je také známé svými zbytky městských hradeb a baštami.

Region Tachovska nabízí mnoho možností pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Oblíbeným cílem je Chráněná krajinná oblast Český les, která je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Množství značených stezek vede přes malebné kopce, hluboké lesy a kolem horských potoků. Oblíbeným cílem je rozhledna Havran, která poskytuje nádherné výhledy na okolní krajinu.

Další atraktivní lokalitou je vodní nádrž Sycherák, která nabízí možnosti pro koupání, vodní sporty a rybaření. Okolní příroda je ideální pro relaxaci a aktivní odpočinek.

Místa a aktivity na Tachovsku

Reklama
Zavřít reklamu