Domažlicko

Domažlicko je malebný region v Plzeňském kraji, známý svou bohatou historií, krásnou přírodou a silnými folklórními tradicemi. Hlavním městem regionu je Domažlice, které se pyšní historickým centrem s řadou významných památek.

V Domažlicích najdete krásné náměstí Míru s gotickými a renesančními domy, Domažlickou věž, která nabízí nádherné výhledy na město a okolí, a kostel Narození Panny Marie. Město je také známé svými Chodskými slavnostmi, které každoročně přitahují návštěvníky z celého regionu a oslavují bohaté lidové tradice a kulturu.

Region Domažlicka nabízí mnoho možností pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Český les, který se rozkládá na hranici s Německem, je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Množství značených stezek vede přes malebné kopce, hluboké lesy a kolem horských potoků. Oblíbeným cílem je rozhledna Čerchov, nejvyšší vrchol Českého lesa, který poskytuje nádherné výhledy.

Další atraktivní lokalitou je vodní nádrž Babylon, která nabízí možnosti pro koupání, vodní sporty a rybaření. Okolní příroda je ideální pro relaxaci a aktivní odpočinek.

Místa a aktivity na Domažlicku

Reklama
Zavřít reklamu