Berounsko

Berounsko je malebný region ve Středočeském kraji, známý svou bohatou historií, krásnou přírodou a kulturním dědictvím. Hlavním městem regionu je Beroun, které se pyšní historickým centrem a řadou významných památek.

V Berouně najdete krásné Husovo náměstí s renesančními a barokními budovami, Plzeňskou bránu, která je součástí dochovaného městského opevnění, a Muzeum Českého krasu, které přibližuje geologii, paleontologii a historii regionu. Město je také známé svými tradičními keramickými trhy.

Region Berounska nabízí mnoho možností pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Chráněná krajinná oblast Český kras, která se rozkládá nedaleko Berouna, je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Oblíbeným cílem jsou Koněpruské jeskyně, nejdelší jeskynní systém v Čechách, který nabízí fascinující prohlídky podzemních prostor.

Další atraktivní lokalitou je hrad Karlštejn, jeden z nejznámějších a nejnavštěvovanějších hradů v České republice. Karlštejn, založený Karlem IV., nabízí prohlídky historických interiérů a nádherné výhledy na okolní krajinu.

Místa a aktivity na Berounsku

Reklama
Zavřít reklamu