Skalka

Skalka, nejvyšší hora Podbeskydské pahorkatiny, se tyčí ve výšce 964 metrů nad mořem v Ondřejníku. Tento malebný vrchol se nachází poblíž Frenštátu pod Radhoštěm, což z něj činí ideální cíl pro milovníky hor a přírody.

Reklama

Historie a příroda

Krajina kolem Skalky je bohatá na přírodní krásy. Oblast je známá svou rozmanitou flórou a faunou, které přitahují nejen turisty, ale i odborníky na biologii. V minulosti byla tato lokalita využívána místními obyvateli i pro pastvu dobytka a sběr lesních plodů.

Trasy a turistika

Existuje několik turistických tras vedoucích na vrchol Skalky, které nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu. Nejznámější z nich vede z Frenštátu pod Radhoštěm a dostanete se na ni i přes obec Kunčice pod Ondřejníkem. Cesta je vhodná jak pro pěší turistiku, tak pro cyklisty.

Turistické zajímavosti v okolí

V okolí Skalky se nachází mnoho dalších turistických zajímavostí. Mezi nejoblíbenější patří:

  • Radhošť: Známá hora s kaplí svatého Cyrila a Metoděje a sochou Radegasta.
  • Pustevny: Oblíbené horské sídlo s typickými dřevěnými stavbami navrženými architektem Dušanem Jurkovičem.
  • Chata Ondřejník: Tradiční horská chata ideální pro občerstvení a odpočinek po náročném výstupu.

Tipy pro návštěvníky

Při výstupu na Skalku se doporučuje mít dobré turistické vybavení, především pevnou obuv a dostatek pitné vody. V zimních měsících je možné zde provozovat i zimní sporty, přičemž je třeba dbát zvýšené opatrnosti kvůli kluzkému terénu.

Reklama

Na vrcholu Skalky vás čeká úžasný panoramatický výhled, který vám nabídne pohled na širší oblast Moravskoslezského kraje. Toto místo je ideální nejen pro náročné sportovce, ale i pro rodiny s dětmi, kteří chtějí zažít krásy Beskyd na vlastní kůži.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu