Kaple Sv. Anna (Svaté Pole u Horažďovic)

Nestává se každý den, aby bylo možné navštívit místo, kde se přírodní léčivé síly setkávají s historickou architekturou. Kaple Sv. Anna, nacházející se v Svatém Poli nedaleko Horažďovic, je přesně takovým místem.

Reklama

Historie a architektura

Kaple Sv. Anna byla vystavěna v roce 1760 kněžnou Karolinou z Lowensteinu. Tato malá, ale krásná církevní stavba není pouhým turistickým lákadlem, ale také svědkem dlouhé a bohaté historie. V roce 1814 prošla kaple významnou přestavbou, při níž získala svůj současný vzhled. Její architektonické detaily a dekorace jsou dokladem tehdejšího uměleckého vkusu a řemeslné dovednosti.

Tajemství léčivého pramene

Jedním z největších lákadel této kaple je léčivý pramen, který vyvěrá z vrchu Slavník a protéká přímo pod kaplí. Tento pramen byl známý již v 18. století, kdy zde byly vystavěny první lázně. Mnozí věří, že voda má blahodárné účinky na zdraví, a dodnes přitahuje návštěvníky, kteří sem přicházejí načerpat novou energii a klid.

Okolí a přístup

Kaple Sv. Anna se nachází v malebné krajině Plzeňského kraje, konkrétně v okrese Klatovy. Svaté Pole u Horažďovic je ideálním výchozím bodem pro turistiku a objevování dalších kulturních a přírodních památek v okolí. Okolní krajina nabízí řadu tras pro pěší turistiku i cykloturistiku.

Kulturní dědictví

Kaple Sv. Anna není jen turistickou atrakcí, ale také kulturním dědictvím, které je pečlivě chráněno. Je to místo, které vypovídá o duchovním a kulturním životě minulých století, a bylo svědkem mnoha událostí a příběhů. Pro milovníky historie a architektury je návštěva této kaple opravdovým zážitkem.

Reklama

Navštívit toto kouzelné místo znamená nejen obdivovat krásy historické architektury, ale také se ponořit do atmosféry, která propojuje minulost se současností. Ať už jste vášnivý turista, historik nebo hledáte duchovní útěchu, Kaple Sv. Anna je místem, které nabízí něco pro každého.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu