Skanzen Botanicus Ostrá

Na okraji obce Ostrá se nachází skanzen Botanicus Ostrá, který nabízí návštěvníkům pohled do minulosti a krásy tradiční lidové architektury. Tento skanzen se nachází v nádherném Středočeském kraji v okresu Nymburk a je ideálním místem pro milovníky historie a přírody.

Reklama

Tradiční lidová architektura

V areálu skanzenu mohou návštěvníci obdivovat pečlivě rekonstruované historické objekty a stavby, které věrně zachycují tradiční styl a řemeslnou dovednost našich předků. Každá budova má svůj vlastní příběh a návštěvníci se mohou dozvědět více o životě a práci v minulých obdobích. Skanzen pravidelně pořádá různé tematické akce, jako jsou tradiční jarmarky či řemeslné dílny, kde si lze vyzkoušet staré techniky výroby.

Bylinné zahrady

Součástí Botanicus Ostrá jsou i rozsáhlé bylinné zahrady, které jsou skutečnou oázou klidu. Tyto zahrady jsou známé tím, že se zde hospodaří přirozeným způsobem, tedy bez použití jakýchkoliv chemických přídavných látek a konzervantů. Návštěvníci mohou procházet mezi záhony a obdivovat různé druhy léčivých i aromatických rostlin. Zahrady jsou nejen krásné na pohled, ale také edukativní, protože se zde můžete dozvědět více o tradičních metodách pěstování a využití bylin.

Řemeslné dílny a obchůdky

Botanicus Ostrá nabízí unikátní možnost zúčastnit se řemeslných dílen, kde si pod vedením zkušených řemeslníků můžete vyzkoušet starobylé techniky výroby mýdel, svíček, papíru či textilu. Tyto aktivity jsou oblíbené nejen mezi dětmi, ale i dospělými, kteří mají zájem o tradiční řemesla. V areálu se nacházejí také obchůdky, kde si lze zakoupit produkty vyrobené přímo na místě. Mezi populární suvenýry patří například přírodní kosmetika, bylinné čaje nebo ručně vyráběné dekorace.

Pevné zázemí a vybavení

Pro návštěvníky je v areálu k dispozici i pohodlné zázemí včetně restaurace nabízející místní speciality a občerstvení. Díky tomu se zde můžete snadno strávit celý den a plně si vychutnat vše, co skanzen nabízí. Díky své poloze v srdci krásného českého kraje je skanzen Botanicus Ostrá skvělým výchozím bodem pro další výlety a prozkoumávání okolní přírody a kulturních památek.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu