ZOO Chleby

ZOO Chleby je malebné místo nacházející se v okrese Nymburk ve Středočeském kraji. Tato zoologická zahrada je ideálním místem pro rodinný výlet, kde si přijdou na své jak děti, tak dospělí. Můžete se těšit na fascinující pohled na exotická zvířata, která zde našla svůj domov.

Reklama

Historie a význam

Zoologická zahrada Chleby byla založena v roce 1997 jako jedna z menších zoologických zahrad v České republice. Přestože svou rozlohou nepatří mezi největší, získala si srdce mnoha návštěvníků svým zaměřením na ochranu ohrožených druhů a vzdělávací programy pro děti i dospělé.

Zvířecí obyvatelé

V ZOO Chleby můžete spatřit širokou škálu zvířat z různých koutů světa. Zejména zde uvidíte exotické druhy, mezi kterými nechybí šelmy, ptáci, plazi ani savci. Zajímavostí jsou ohrožené druhy žijící v zoo, čímž ZOO Chleby přispívá k jejich zachování.

Oblíbené druhy zvířat

  • Lvi a tygři
  • Opičky a lemury
  • Různé druhy papoušků
  • Plazi jako hadi a želvy

Vzdělávací programy

Zoo nabízí širokou škálu vzdělávacích programů, které jsou zaměřeny na děti všech věkových kategorií. Mezi oblíbené aktivity patří komentované prohlídky, speciální naučné programy a workshopy, kde se děti mohou dozvědět zajímavé informace o životě zvířat a ochraně přírody.

Praktické informace

ZOO Chleby je snadno dostupná nejen pro místní obyvatele, ale i pro návštěvníky z okolí. Zoo je vybavena moderními zařízeními pro pohodlí návštěvníků, včetně občerstvení, odpočinkových zón a dětského hřiště. Díky tomu je vhodná i pro delší výlety a rodinné akce.

Reklama

Nezapomeňte si naplánovat návštěvu a užít si jedinečný zážitek z poznávání exotických zvířat v srdci Středočeského kraje.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu