Štramberkem za betlémy: Oslava vánoční tradice a historie

Štramberkem za betlémy
Foto: Pavel Kovář

Ve městě Štramberk se již druhým rokem koná unikátní vánoční akce “Štramberkem za betlémy”. Tato akce oživuje jednu z nejstarších vánočních tradic – stavění betlémů. Letošní rok je významným výročím: uplyne 800 let od postavení první betlémské scény svatým Františkem z Assisi v italském Grecciu. Zároveň si připomínáme i 100 let od první Jesličkové výstavy v Praze.

Historický kontext

Stavění betlémů má hluboké kořeny v křesťanské tradici a v České republice si tato tradice udržela silné postavení. Zřejmě to je díky generacím řemeslníků a umělců, kteří vytvářeli betlémy různých stylů a velikostí. “Štramberkem za betlémy” přináší tuto tradici do současnosti a umožňuje návštěvníkům prožít kouzlo Vánoc skrze umělecká díla rozmístěná po celém městě.

Akce “Štramberkem za betlémy”

Od 1. prosince 2023 do 2. února 2024 se návštěvníci mohou těšit na 41 unikátních betlémů vystavených v oknech domů a výkladech obchodů ve Štramberku. Tato akce nabízí jedinečnou příležitost procházet malebnými uličkami města a objevovat betlémy, které zachycují různé příběhy a scény spojené s vánočním obdobím.

Akce “Štramberkem za betlémy” vás vezme do světa tradice, umění a společného prožívání Vánoc. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost prožít kouzlo Vánoc ve Štramberku.

Reklama

Zdroj: Město Štramberk, stramberk.cz

Sdílet článek:
Reklama