Stezka Valaška

Stezka Valaška
Foto: Aneta Karlíková

Stezka Valaška – základní informace

Otevřena veřejnosti2019
Nejvyšší bod22 metrů
Nadmořská výška1077 m. n. m.
Délka stezky660 metrů

Stezka Valaška je atraktivní turistická atrakce, která se nachází v Moravskoslezských Beskydech. Tato stezka v korunách stromů nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek procházek nad zemí a nádherné výhledy na okolní krajinu.

Reklama

Stezka Valaška: Otevírací doba

ObdobíČas
Leden, únor, listopad, prosinec9:00 – 16:00
Březen, duben, říjen9:00 – 17:00
Květen, červen, červenec, srpen, září9:00 – 18:00

Stezka Valaška: Ceník

KategorieCena
Dospělý320,-
Dítě 4 – 14 let, senior 65+, ZTP, ZTP/P250,-
Rodina 2 dospělí + max. 2 děti850,-
Další dítě170,-
Skupinové vstupné (od 15-ti osob)250,-/os.

Stezka Valaška

Poloha: Stezka Valaška se nachází na vrcholu Pustevny, což je populární turistické středisko v Moravskoslezských Beskydech. Pustevny leží přibližně 6 km od obce Prostřední Bečva, v blízkosti města Rožnov pod Radhoštěm ve Zlínském kraji.

Historie:

 • Stavba: Stezka Valaška byla otevřena pro veřejnost v roce 2019. Byla postavena s cílem nabídnout návštěvníkům nové a atraktivní vyhlídkové místo, které zároveň respektuje přírodní prostředí Beskyd.
 • Název: Název “Valaška” odkazuje na valašskou oblast, kde se stezka nachází, a je inspirován tradiční valašskou kulturou.

Architektura a konstrukce:

 • Konstrukce: Stezka Valaška je dřevěná a kovová konstrukce, která se vine mezi korunami stromů. Je dlouhá přibližně 660 metrů a dosahuje výšky až 15 metrů nad zemí. Součástí stezky je také visutý most, který přidává na atraktivitě místa.
 • Vyhlídková věž: Stezka obsahuje 22 metrů vysokou vyhlídkovou věž, která poskytuje panoramatické výhledy na Beskydy, Jeseníky a za dobré viditelnosti i na Malou Fatru na Slovensku.

Výhled:

 • Panorama: Z vyhlídkové věže a stezky je nádherný výhled na okolní hory a lesy Beskyd, včetně vrcholu Radhošť a sochy Radegasta. Vidět lze také Pustevny s jejich historickými dřevěnými stavbami.

Dostupnost:

 • Lanovka: K vrcholu Pusteven vede lanovka z obce Trojanovice, která je v provozu celoročně.
 • Turistické stezky: K Pustevnám vedou značené turistické trasy z různých výchozích bodů, včetně obcí Trojanovice, Prostřední Bečva a Rožnov pod Radhoštěm. Trasy jsou vhodné pro pěší turisty i cyklisty.
 • Autem: Parkování je možné v blízkosti lanovky nebo na parkovišti u Pusteven, odkud je stezka dostupná pěšky.

Příroda: Okolí Stezky Valaška je bohaté na přírodní krásy, lesy a malebnou krajinu Beskyd. Je to ideální místo pro pěší turistiku, cyklistiku a relaxaci v přírodě.

Zajímavosti v okolí:

 • Pustevny: Historické turistické středisko s krásnými dřevěnými stavbami ve stylu lidové architektury, navržené Dušanem Jurkovičem.
 • Radhošť: Oblíbený turistický vrchol s kaplí sv. Cyrila a Metoděje a sochou pohanského boha Radegasta.
 • Rožnov pod Radhoštěm: Město známé svým Valašským muzeem v přírodě, které je jedním z největších a nejstarších skanzenů v Evropě.

Historie a význam

Stezka Valaška byla postavena jako součást rozvoje turistické infrastruktury v Beskydech a stala se oblíbeným cílem pro turisty díky svému jedinečnému zážitku z procházky mezi korunami stromů. Nabízí nádherné výhledy a propojení s přírodou, čímž přitahuje návštěvníky z blízkého i dalekého okolí.

Reklama

Reklama

Zdroj: https://stezkavalaska.cz/

Reklama
Zavřít reklamu