Veselská rozhledna

Veselská rozhledna
Foto: Pavel Kovář

Veselská rozhledna u Oder – Základní informace

Celková výška13,9 metrů
Výška vyhlídkové plošiny9,5 metrů
Nadmořská výška547 m. n. m.
Počet schodů44
Otevřena veřejnostiod března 2019
Otevírací dobavolně přístupná celoročně
Vstupnézdarma

Veselská rozhledna, dřevěná vyhlídková věž vysoká 13,9 metrů, je místem, odkud můžete sledovat krásy Oderských vrchů, Beskyd, Hostýnských vrchů a Moravské brány. Rozhledna byla dokončena koncem listopadu 2018 a slavnostně otevřena v březnu 2019, těsně před zahájením turistické sezóny.

Reklama

Přístup k rozhledně je snadný, potkáte ji po cestě z Veselí do Oder. Rozhledna svým tvarem připomíná strážní věž, která se nachází ve znaku města Oder. Okolí rozhledny bylo pečlivě upraveno pro pohodlí návštěvníků – nechybí zde stojany na kola nebo odstavná plocha pro auta, takže si nemusíte dělat starosti s parkováním.

Pro odpočinek a relaxaci jsou zde umístěny unikátní figurální lavice, které představují čtyři šachové figury: jezdce, pěšce, střelce a věž. Tato tematika šachové hry odkazuje na lidskou hravost a zároveň na strážní věž ve znaku města. V okolí rozhledny jsou rozmístěny také informační tabule o zajímavých turistických místech v okolí.

Ze zastřešené plošiny, která se nachází necelých deset metrů nad zemí, se vám naskytne nádherný kruhový výhled do okolní krajiny. Rozhledna je volně přístupná celoročně a zdarma.

Reklama
Reklama

Zdroj: Návštěva Veselské rozhledny, https://www.odry.cz/veselska-rozhledna/ds-14230

Reklama
Zavřít reklamu