Objevte kouzlo Vizovic: Destiláty, historie i dobroty

Zámek Vizovice
Foto: Radek Linner / CC BY-SA 3.0 / https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Vizovice, malebné město na jihovýchodě Moravy, nabízí návštěvníkům nejen krásnou přírodu ale i historické památky. V tomto článku se dozvíte, která místa by jsme vám doporučili ve Vizovicích navštívit.

Reklama

Proslulá likérka Rudolf Jelínek Vizovice

Kdo by neznal proslulou likérku Rudolf Jelínek? Pokud se chcete ponořit do tajů výroby destilátů, zavítejte do návštěvnického centra likérky. Areál je umístěn kousek za městem ve směru na Zlín. Na návštěvu se ale objednejte předem, abyste měli jistotu, že se dostanete na prohlídku, která vás zavede do světa slivovice a dalších tradičních ovocných destilátů. Součástí prohlídky je i degustace, takže si můžete vychutnat některé z nejlepších produktů přímo na místě.

Pokud jste zastánci jiného druhu alkoholu než je slivovice, R. Jelínek vám může nabídnout i rumy, whisky, likéry či giny. Na této prohlídce si tak každý najde to své.

Zámek a park Vizovice

V samotných Vizovicích naleznete zámek s krásným parkem, který si můžete užít bez vstupného. V srdci parku naleznete rybníček s vodními rostlinami, k relaxaci můžete využít dřevěné lavičky ve stínu stromů. Park je ideální pro klidné procházky nebo piknik s rodinou či přáteli. Nezapomeňte si vzít deku a nějaké občerstvení, abyste si mohli užít den v přírodě.

Galerie Marionette

U zámku naleznete prodejní galerii s názvem Marionette, kde můžete pořídit vánoční ozdoby, tradiční vizovické pečivo, ručně vyráběné šperky, pestrou nabídku čajů a suvenýrů s modrotiskem. Marionette je skvělé místo na nákup originálních dárků pro vaše blízké nebo suvenýrů, které vám budou připomínat váš výlet.

Reklama

Čokoládovna

V předzámčí si můžete zamlsat v čokoládovně, nabízející pralinky s mnoha zajímavými příchutěmi. Vychutnat si můžete i horkou čokoládu či výbornou kávu. Čokoládovna je rájem pro všechny milovníky sladkostí a nabízí skvělé místo pro odpočinek po prohlídce zámku a parku.

Africké muzeum

Další turistickou atrakcí je africké muzeum, kde najdete mnoho informací o afrických kulturách i širokou sbírku masek. Muzeum je skvělým místem pro poznávání cizích kultur a historii Afriky. Pro rodiny s dětmi je to vzdělávací a zábavný zážitek, který určitě stojí za to.

Gastronomické zážitky

Najíst se zde dá velmi dobře za slušné ceny na mnoha místech. V infocentru vám může pomoci informační brožura, kam za gurmánskými zážitky. Doporučuji navštívit místní restaurace, kde můžete ochutnat tradiční moravskou kuchyni. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit například restauraci Valašský šenk přímo ve Vizovicích.

Vizovice: Turistika a příroda

Pokud máte rádi přírodu, vydejte se na některou z turistických tras v okolí Vizovic. Oblast je známá svými krásnými výhledy a malebnou krajinou. A pokud by jste se rádi podívali na Vizovice i z výšky, určitě navštivte Janův hrad na Janově hoře. Ať už se rozhodnete pro kratší procházku nebo delší túru, určitě nebudete zklamáni.

Reklama

Hezký pobyt ve Vizovicích!

Reklama

Zdroj: Vlastní zkušenost

Sdílet článek:
Reklama
Zavřít reklamu