Špičák (Krušné hory 723 m)

Špičák je jedním z několika vrcholů stejného jména v Krušných horách. Tento konkrétní Špičák se pyšně vypíná nad krajinou nedaleko obce Krásný Les, která je součástí obce Petrovice. Oblast má zvláštní ochranný status, protože spadá pod chráněnou přírodní rezervaci Špičák u Krásného Lesa. Špičák leží v okrese Ústí nad Labem a dosahuje nadmořské výšky 723 metrů. Tento vrchol je oblíbeným cílem nejen milovníků přírody, ale i turistů, kteří hledají klid a krásné výhledy.

Reklama

Dostupnost a trasy

Špičák je dobře přístupný pro pěší turisty. Nejbližší obcí je Krásný Les, odkud vedou značené turistické trasy přímo k vrcholu. Pokud se vydáte na túru, nezapomeňte si vzít pohodlnou obuv a dostatek vody, neboť cesta je místy kamenitá a náročná. Okolní lesy a rozmanitá fauna a flóra činí z této oblasti skvělý cíl pro všechny, kteří chtějí zažít krásy Krušných hor naplno.

Přírodní zajímavosti

Špičák je známý také svým geologickým původem. Na vrcholu můžete spatřit výlev čediče, který je v této oblasti poměrně vzácný. Tato geologická zajímavost přitahuje nejen turisty, ale také geology a studenty přírodních věd. Mimo to zde najdete i rozsáhlá suťová pole, která dávají krajině charakteristický ráz.

Historické a kulturní památky

Tato čarovná hora má také svou historickou atmosféru. Fotografie z počátku 20. století ukazují, že na vrcholu stála turistická chata, která byla oblíbeným místem výletníků. I dnes se můžete vydat po stopách starých turistických cest a obdivovat pozůstatky z minulosti.

Chráněná přírodní rezervace

Chráněná přírodní rezervace kolem Špičáku je domovem řady vzácných druhů rostlin a živočichů. Lesy v okolí jsou bohaté na smíšenou faunu, a pokud máte štěstí, můžete zde zahlédnout některého z místních vzácných ptáků či savců. Příroda je zde uchráněna od nadměrného znečištění a lidské činnosti, což ji činí ideálním místem pro ty, kteří hledají únik od každodenního shonu.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu