ZOO Ústí nad Labem

ZOO Ústí nad Labem, založená v roce 1908, je jedním z nejstarších a nejrespektovanějších zoologických parků v České republice. Nachází se v malebném prostředí Českého středohoří v okrese Ústí nad Labem, což jí dodává jedinečný charakter.

Reklama

Atrakce a expozice

ZOO se pyšní širokou škálou expozic, které přitahují návštěvníky všech věkových kategorií. Mezi nejoblíbenější obyvatele parku patří lvi, vlci, surikaty a různé druhy ptáků. Speciální pozornost si zaslouží moderní expozice věnovaná ohroženým druhům, kde můžete vidět například gibony či slony.

Historie a vývoj

Původně malé zoologické zařízení se postupem času rozrostlo na jedno z nejvýznamnějších míst svého druhu v republice. Od svého vzniku před více než stoletím prošlo ZOO mnoha přestavbami a rozšířeními. Důraz je kladen na vytvoření přirozeného prostředí pro chovná zvířata, což zahrnuje i aklimatizaci původních rostlin Českého středohoří.

Pro rodiny a děti

ZOO Ústí nad Labem nabízí bohatý program pro rodiny s dětmi. V rámci areálu můžete najít vzdělávací programy, které dětem přibližují život zvířat formou interaktivních her a aktivit. K dispozici je také dětské hřiště a speciální dětská ZOO, kde si děti mohou přátelsky pomazlit se zvířaty, jako jsou kozy a králíci.

Vzdělávací a ochranářské aktivity

Jednou z hlavních misí ZOO je ochrana ohrožených druhů a ekologická výchova. Návštěvníci se zde mohou dozvědět více o ochranných programech, které zahrnují nejen chov v zajetí, ale i reintegraci zvířat do jejich přirozeného prostředí. ZOO také spolupracuje s různými organizacemi na projektech, které mají za cíl zvýšit povědomí o ekologických otázkách.

Reklama

Praktické informace

Areál ZOO je dobře přístupný jak autem, tak veřejnou dopravou, s parkováním v blízkosti vstupu. Otevírací doba se mění podle sezóny, přičemž letní měsíce jsou obzvláště vhodné pro návštěvu kvůli delším denním hodinám. K dispozici jsou i občerstvení a restaurace, které nabízejí široký výběr jídel a nápojů.

Návštěvy pro školy a skupiny

Pro školy a organizované skupiny nabízí ZOO speciální zvýhodněné vstupné a možnost rezervace průvodcovaných prohlídek. Vzdělávací programy zahrnují nejen prohlídky, ale také workshopové aktivity a soutěže, které mají za cíl naučit děti a studenty více o přírodě a ekologii.

Navštivte ZOO Ústí nad Labem a objevte fascinující svět zvířat zasazený do srdce přírody Českého středohoří.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu