Zámek Červený Hrádek

Nestojící v malebné krajině mezi střemhlavými lesíky a na úpatí Krušných hor, asi 2 km severně od města Jirkov, Zámek Červený Hrádek je opravdovým skvostem Ústeckého kraje. Tento historicky bohatý objekt je od roku 1958 chráněnou Kulturní památkou České republiky, která je oblíbeným cílem turistů z blízkého i dalekého okolí.

Reklama

Historie zámku

Zámek Červený Hrádek má své kořeny již ve středověku, kdy na tomto místě stála původní gotická tvrz. V průběhu staletí prošel několika přestavbami, až získal svou současnou barokní podobu. Jeho nynější vzhled je výsledkem rozsáhlých úprav v 17. století, kdy zámek získal dominantní červené fasády, které mu daly jeho název.

Architektonické skvosty

Návštěvníky okouzlí nejen exteriér se svými bohatě zdobenými fasádami a krásně udržovaným parkem, ale i interiér zámku.

Barokní sály

Interiéry zahrnují řadu sálů a komnat vyzdobených barokními freskami a štukovou výzdobou. Nejznámější z nich je Zlatý sál, který se pyšní nádherným stropem zdobeným freskami inspirovanými antickou mytologií.

Kaple Navštívení Panny Marie

Další významný prvek tvoří zámecká kaple Navštívení Panny Marie, která je nejen místem duchovního rozjímání, ale také místem, kde se často konají koncerty vážné hudby díky její jedinečné akustice.

Reklama

Současné využití

Zámek Červený Hrádek dnes slouží nejen jako významná kulturní památka, ale také jako centrum společenského dění. Na zámku se pravidelně konají různé kulturní a společenské akce, včetně svateb, koncertů a výstav. Pro milovníky historie je k dispozici bohatě vybavený zámecký muzeum, které nabízí fascinující pohled do minulosti.

Praktické informace pro návštěvníky

Zámek je přístupný veřejnosti po celý rok, s výjimkou zimních měsíců, kdy se konají pouze předem domluvené prohlídky. Pro návštěvníky je k dispozici parkoviště a restaurace v zámecké areálu, kde si mohou odpočinout a užít si nádherný výhled na okolní krajinu.

Pokud hledáte místo, které kombinuje krásnou přírodu, bohatou historii a kulturní zážitky, Zámek Červený Hrádek je tím pravým místem pro vaši návštěvu.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu