Rozhledna Čechy pod Kosířem (Červená věž)

Rozhledna Čechy pod Kosířem, známá také jako Červená věž, je fascinující stavba nacházející se v areálu zámku Čechy pod Kosířem. Tato impozantní kamenná rozhledna byla postavena hrabětem Ervínem Silvou Taroucem v první polovině 19. století, v období, kdy vládly romantické nálady a snaha o přiblížení se přírodě a historii.

Reklama

Historie a architektura

Rozhledna byla vystavěna v duchu romantismu, což bylo patrné zejména v její kamenné konstrukci a architektonických detailech. Hrabě Ervín Silva Tarouca, známý svou láskou k umění a přírodě, vytvořil tuto věž jako místo odpočinku a kontemplace. Stavba z přírodního kamene je typická pro tento styl a dodává místu unikátní kouzlo.

Zajímavosti z okolí

Okolí zámku a rozhledny je bohaté na turistické zajímavosti. Olomoucký kraj, kde se rozhledna nachází, je známý svou malebnou krajinou a bohatou historií. V okresu Prostějov, který zahrnuje Čechy pod Kosířem, můžete navštívit řadu historických památek, přírodních rezervací a kulturních akcí.

Co očekávat při návštěvě

Návštěva Červené věže je nezapomenutelným zážitkem. Kromě nádherného výhledu, který se vám naskytne z vrcholu věže, poskytuje areál zámku také krásné zahrady a parky, které jsou ideální pro procházky. Výška věže, nacházející se 278 metrů nad mořem, zajišťuje panoramatické výhledy na široké okolí.

Tipy pro turisty

Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit tuto rozhlednu, doporučujeme připravit se na pohodlnou pěší turistiku a nezapomenout na fotoaparát, abyste mohli zachytit krásné scenérie. Zámek Čechy pod Kosířem často nabízí prohlídky a speciální akce, takže stojí za to sledovat jejich program.

Reklama

Rozhledna Čechy pod Kosířem je jedním z těch míst, které spojují historii, přírodu a krásný výhled do jednoho nezapomenutelného zážitku. Tento kout Prostějovska by rozhodně neměl chybět na vašem seznamu míst k návštěvě.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu