Rozhledna Předina (Štátula)

Turistická atrakce Rozhledna Předina se nachází v krásném regionu Olomouckého kraje. Tato malebná rozhledna, která byla dokončena v roce 2000, je vyrobena ze smrkových trámků a její celková výška dosahuje 8 metrů. Je umístěna v obci Vranovice-Kelčice, nedaleko města Prostějov.

Reklama

Historie a konstrukce

Rozhledna Předina byla postavena jako projekt podporující turistický ruch v regionu. Dřevěná konstrukce byla vybrána pro svou estetickou hodnotu i ekologickou šetrnost. **Smrkové trámky**, z nichž je rozhledna sestavena, jsou typickým materiálem pro stavby v této oblasti.

Poloha a přístup

Umístění rozhledny na kopci o nadmořské výšce 300 metrů poskytuje návštěvníkům nádherný výhled na okolní krajinu. Z rozhledny je možné spatřit **malebné vesnice** a lesy, což činí toto místo ideálním pro milovníky fotografie a přírody. Přístup k rozhledně je snadný, s dobře značenými turistickými stezkami, které vedou z různých směrů. Nejbližší obec, Vranovice-Kelčice, nabízí parkoviště a další základní infrastrukturu pro turisty.

Atrakce a aktivity v okolí

V okolí rozhledny lze nalézt mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jednou z hlavních atrakcí je samotná obec Vranovice-Kelčice, která má bohatou historii a několik památek. Turisté mohou také využít **cyklostezky**, které propojují různé rozhledny a další přírodní zajímavosti v okolí. Lesy kolem rozhledny jsou domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, takže je toto místo oblíbené i mezi botaniky a zoology.

Proč navštívit Rozhlednu Předina

Rozhledna Předina je ideálním místem pro strávení klidného dne v přírodě. Výhled z vrcholu rozhledny stojí za námahu vyšplhat se nahoru. Kombinace ekologicky šetrné stavby, krásných výhledů a bohatých možností pro turistiku a cykloturistiku láká každoročně stovky návštěvníků nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu