Čerchov

Čerchov je nejvyšší vrchol Českého lesa, dosahující výšky 1036 metrů nad mořem. Toto místo se nachází v Plzeňském kraji, konkrétněji v okresu Domažlice, v blízkosti města Pec. Hory a kopce v této oblasti poskytují návštěvníkům nádherné panoramatické výhledy a příležitosti pro pěší turistiku i cykloturistiku.

Reklama

Historická významnost

Čerchov má bohatou historii, která se hluboce váže k vojenským událostem. V období druhé světové války sloužil Čerchov jako pozorovatelna pro německý Wehrmacht. Strategicky výhodná poloha hory umožňovala kontrolu nad širokým územím, což z ní činilo ideální místo pro sledování pohybu nepřátelských vojsk.

Střežené pohraniční pásmo

Až do roku 1990 byl Čerchov pro veřejnost zcela nepřístupný, jelikož se nacházel v přísně střeženém pohraničním pásmu. Jen málokdo měl možnost se sem dostat a užít si nádherné výhledy, které Čerchov nabízí. Po pádu železné opony se však oblast otevřela a stala se oblíbeným cílem turistů.

Současné využití a turistické atrakce

Dnes je Čerchov oblíbeným místem pro turisty, kteří sem míří za přírodními krásami a historií. Na vrcholu se nachází rozhledna Kurzova věž, pojmenovaná po zakladateli KČT, Vojtěchu Kurzovi. Vedle rozhledny si můžete prohlédnout i pozůstatky vojenských objektů a opevnění, které zde zůstaly z dob minulých.

Turistický ruch a aktivity

Čerchov je ideálním místem pro různé outdoorové aktivity. Turistické stezky vedoucí na vrchol jsou vhodné jak pro pěší túry, tak i pro cyklisty. V zimě se oblast mění na ráj pro běžkaře, díky dobře udržovaným běžeckým trasám.

Reklama

Přírodní krása a výhledy

Při výstupu na Čerchov budete odměněni ohromujícími výhledy na Šumavu a Český les. Příroda je zde bohatá na endemické druhy rostlin a živočichů, což činí z Čerchova také významné přírodní území.

Čerchov je skvělým místem, kde můžete jedinečným způsobem spojit přírodní krásy s bohatou historií, ať už jste milovníkem historie, přírody, nebo aktivního odpočinku.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu