Baldovské návrší

Zhruba dva kilometry severně od Domažlic najdeme Baldovské návrší, místo s bohatou historií zasazené do malebného prostředí Plzeňského kraje. Toto návrší je známé především díky bitvě husitů s křižáky, která se zde odehrála v roce 1431. V současnosti je Baldovské návrší oblíbeným turistickým cílem, který nejen nabízí nádherné výhledy, ale také připomíná důležitou událost v české historii.

Reklama

Historický význam

Baldovské návrší je místem, kde se husitští bojovníci pod vedením Prokopa Holého utkali s křižáckými vojsky. Tato bitva, známá jako bitva u Domažlic, byla jednou z klíčových událostí husitských válek. Husité dokázali díky své taktice i přes technickou převahu křižáků zvítězit, což přispělo k dalšímu upevnění jejich postavení. Bitva u Domažlic je vzpomínána jako symbol národní hrdosti a odvahy.

Přírodní scenérie

Baldovské návrší se nachází v nadmořské výšce 550 metrů a nabízí výjimečný výhled na okolní krajinu Plzeňského kraje. Okolní kopce a lesy poskytují perfektní prostředí pro pěší turistiku a cykloturistiku. Na vrcholu návrší se nachází památník připomínající husitské vítězství, který je oblíbeným místem pro fotografie a krátký odpočinek při toulkách přírodou.

Aktivity pro návštěvníky

Baldovské návrší je ideálním místem pro všechny, kteří hledají klidné prostředí s historickým nádechem. Můžete se zde vydat na různé turistické trasy, které vedou přes lesy a louky. Zájemci o historii si přijdou na své při procházkách po zdejších naučných stezkách, které poskytují podrobné informace o husitské bitvě i celkovém historickém kontextu.

Jak se tam dostat

Návrší se nachází v blízkosti obce Luženičky a je snadno dostupné jak autem, tak na bicyklu. Z Domažlic vede na Baldovské návrší značená turistická trasa, která je vhodná i pro rodiny s dětmi. Parkování je možné přímo v Luženičkách, odkud vás krátká a nenáročná cesta zavede přímo na návrší.

Reklama

Baldovské návrší je nejen krásným vyhlídkovým místem, ale i důležitou součástí české historie. Ať už jste vášnivý turista, historický nadšenec nebo hledáte klidný koutek na relaxaci, toto návrší vám nabídne nezapomenutelné zážitky.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu