Zámek Zábřeh

Zámek Zábřeh je skvostem v ostravské městské části Ostrava-Jih, přitahující návštěvníky svou bohatou historií a půvabnou architekturou. Tato nejstarší stavba bývalé obce Zábřeh nad Odrou je od roku 2005 prohlášena za Kulturní památku České republiky.

Reklama

Historie a architektura

Zámek Zábřeh se může pyšnit dlouhou a pohnutou historií, sahající až do 16. století. Původně byla tato stavba koncipována jako renesanční tvrz, avšak postupem času prošla několika významnými přestavbami, které jí dodaly její současný barokní vzhled.

Interiéry a exteriéry

Návštěvníci zámku mohou obdivovat jeho pečlivě restaurované interiéry, které reflektují minulost plnou elegance a šarmu. Místnosti s bohatě zdobenými stropy a historickým nábytkem poskytují návštěvníkům autentický zážitek. Exteriér zámku není o nic méně impozantní. Nádvoří je ozdobeno krásnými zahradními úpravami, které vytvářejí klidnou atmosféru ideální pro relaxaci a procházky.

Současné využití

Zámek Zábřeh je nejen historickou památkou, ale také živým centrem kulturního dění. Ve zdech starobylého zámku dnes najdeme hotel, restauraci i pivovar, který vaří pivo podle starých receptur. Tento unikátní koncept láká místní obyvatele i turisty zdaleka.

Společenský a kulturní život

Zámek je často dějištěm různých kulturních akcí, od koncertů klasické hudby až po tematické trhy a gastronomické festivaly. Pro milovníky historie jsou pořádány prohlídky s průvodcem, které nabízejí hlubší vhled do bohaté minulosti tohoto místa.

Reklama

Tipy pro návštěvníky

Pokud plánujete návštěvu Zámku Zábřeh, doporučujeme rezervovat si stůl v přilehlé restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality připravené z čerstvých surovin. Příznivci zlatého moku určitě ocení pivo z domácího pivovaru, které je k dispozici nejen v restauraci, ale také v pravidelně pořádaných degustacích.

Místní prostředí je velmi příhodné i pro rodiny s dětmi či párové výlety. Díky kombinaci historie, kultury a moderních služeb poskytuje Zámek Zábřeh návštěvníkům jedinečný a nezapomenutelný zážitek.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu