Zámek Stará Ves nad Ondřejnicí

Zámek Stará Ves nad Ondřejnicí se pyšní svou polohou nad pravým břehem říčky Ondřejnice, jen několik kilometrů od jejího soutoku s Odrou. Tento zámek je pravým klenotem renesanční architektury, který se nachází v malebné obci Stará Ves nad Ondřejnicí v Moravskoslezském kraji, konkrétně v okrese Frýdek-Místek.

Reklama

Architektura a historie

Stavba zámku je výjimečným příkladem vrcholné renesance. Jeho základy byly položeny již v 16. století a zámek byl postupně rozšiřován a zdokonalován. Zejména fasáda a vnitřní výzdoba odkazují na bohatství a vkus historických majitelů tohoto objektu.

Zajímavosti a turistické zajímavosti

V areálu zámku najdete bohatou sbírku historických artefaktů a obrazů, které dokládají životní styl tehdejších šlechticů. Kromě toho je zámek obklopen krásnými zahradami a parky, které nabízejí příjemnou procházku a odpočinek v přírodě.

Dále zde naleznete:

  • Květnou zahradu s množstvím vzácných rostlin
  • Fontány a vodní prvky typické pro renesanční architekturu
  • Barokní sochy a pamětní desky
  • Výhled na říčku Ondřejnici a okolní krajinu

Kulturní akce a události

Pravidelně se zde konají kulturní akce, jako jsou letní koncerty, divadelní představení a historické přehlídky. Návštěvníci mají také možnost zúčastnit se tematických prohlídek, které přibližují život na zámku v různých historických obdobích.

Reklama

Otevírací doba a dostupnost

Zámek je otevřen veřejnosti od jara do podzimu, s nárazově otevřenými bránami i během vánočních svátků, kdy se zde konají speciální adventní akce. Je snadno dostupný jak autem, tak veřejnou dopravou z blízkého města Ostravy.

Navštivte Zámek Stará Ves nad Ondřejnicí a ponořte se do atmosféry renesančního šlechtického sídla. Užijte si krásu architektury a přírodní scenérie v srdci Moravskoslezského kraje.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu