Zámek Bartošovice

Uprostřed malebné obce Bartošovice v okrese Nový Jičín se nachází nově rekonstruovaný Zámek Bartošovice. Tento malebný zámek je jednou z chráněných Kulturních památek České republiky a jeho historie sahá až do 15. století. V současnosti je zámek majetkem obce a slouží jako sídlo Infocentra Regionu Poodří, což přitahuje nejen turisty, ale i místní obyvatele, kteří hledají informace o zajímavostech regionu. Zároveň zde najdete ubytovací zařízení s kapacitou až pro 56 osob, což z něj činí ideální místo pro pořádání různých společenských akcí, konferencí a svateb.

Reklama

Historie a architektura

Zámek byl původně postaven jako tvrz, která měla chránit místní obyvatele před nepřátelskými nájezdy. V průběhu staletí prošel mnoha stavebními úpravami, které mu postupně propůjčily jeho současný barokní vzhled. Známé je především jeho romantické nádvoří, které je obklopené různorodými druhy rostlin a poskytuje útočiště mnoha druhům ptactva.

Místní atrakce

Návštěvníky zámku potěší nejen jeho architektonické skvosty, ale i bohatá nabídka kulturních a společenských akcí, které se zde pravidelně konají. Patří sem například:

  • Výstavy místních umělců
  • Tematické sezónní trhy
  • Historické reenactmenty
  • Hudební koncerty pod širým nebem

Přírodní krásy

Okolí zámku nabízí široké možnosti pro milovníky přírody. Nedaleko se rozprostírá CHKO Poodří, kde můžete narazit na chráněné druhy flóry a fauny. Turistické stezky a cyklostezky vedou kolem řeky Odry a poskytují nádherné výhledy na krajinu plnou mokřadů a lučních porostů.

Zámek Bartošovice není pouze historickým památníkem, ale i živoucím kulturním centrem, které nabízí návštěvníkům možnost ponořit se do bohaté historie a přírodní krásy regionu Poodří. S jeho jedinečnou kombinací historie, kultury a pohostinnosti je to destinace, kterou si rozhodně nesmíte nechat ujít.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu