Poodří

Poodří je malebný region v Moravskoslezském kraji, známý svou krásnou přírodou, bohatou flórou a faunou a historickými památkami. Hlavním centrem regionu je město Nový Jičín, které se pyšní historickým centrem a řadou významných památek.

V Novém Jičíně najdete krásné Masarykovo náměstí s renesančními a barokními domy, Žerotínský zámek, který hostí Muzeum Novojičínska, a slavný výrobce klobouků TONAK, kde můžete navštívit expozici zaměřenou na tradiční výrobu klobouků.

Region Poodří je ideální pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Chráněná krajinná oblast Poodří, která se rozkládá podél řeky Odry, nabízí množství turistických a cykloturistických tras vedoucích přes lužní lesy, mokřady a kolem meandrů řeky. Oblíbeným cílem je přírodní rezervace Polanský les, kde můžete pozorovat mnoho druhů ptáků a dalších živočichů.

Další atraktivní lokalitou je zámek Hradec nad Moravicí, který nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a prohlídky historických interiérů. Město Studénka je známé svým železničním muzeem, které přibližuje historii železniční dopravy v regionu.

Místa a aktivity v Poodří

Reklama
Zavřít reklamu