Vyhlídková věž Hladnov

Nedaleko Tylova sadu, ve Slezské Ostravě, najdete jedinečnou vyhlídkovou věž Hladnov. Tato architektonická perla byla v roce 1909 postavena jako vodárenská věž s hasičskou zbrojnicí a dodnes uchvacuje svým secesním stylem, který je vzácností.

Reklama

Historie a architektura

Budova nabízí návštěvníkům nádherné architektonické detaily, které odrážejí slávu začátku 20. století. Věž sloužila původně jako zásobárna vody, což bylo zejména v průmyslové Slezské Ostravě velmi důležité. Vedlejší hasičská zbrojnice pak zajišťovala bezpečí pro obyvatele místního regionu.

Turistické zajímavosti

Navštívením vyhlídkové věže Hladnov získáte nejen krásný výhled na Ostravu a okolní krajinu, ale také pocítíte význam historického dědictví, které tento objekt představuje. Je to ideální zastávka pro milovníky rozhleden a secesní architektury.

Poloha a přístupnost

Na věž se snadno dostanete jak veřejnou dopravou, tak autem. Nedaleko se nachází několik parkovacích míst, takže je vhodná i pro rodiny s dětmi. Okolní Tylův sad nabízí příjemné místo k odpočinku po náročném dni stráveném prohlídkou města.

Výška rozhledny: Věž se pyšní nadmořskou výškou 282 metrů, což poskytuje panoramatický výhled na celý Moravskoslezský kraj a okolí Ostravy.

Reklama

Pokud hledáte unikátní spojení historie, architektury a přírody, vyhlídková věž Hladnov je místem, které byste rozhodně neměli vynechat při své návštěvě Ostravy.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu