Rozhledna Obecnice

Rozhledna Obecnice je turistickým skvostem ve Zlínském kraji, konkrétně v okrese Uherské Hradiště. Tato rozhledna, která byla postavena v roce 2011, je součástí Mikroregionu Východní Slovácko. Celkově bylo v tomto regionu postaveno šest rozhleden podle shodného architektonického návrhu. Konstrukce Obecnice je tvořena smrkovými trámky, což jí dodává tradiční a přirozený vzhled, který je dokonale sladěn s okolní přírodou.

Reklama

Architektura a konstrukce

Rozhledna je 13 metrů vysoká a její vrchol dosahuje nadmořské výšky 601 metrů. Díky dřevěné konstrukci působí harmonicky s okolními lesy a kopci Bílých Karpat. Smrkové trámky zajišťují nejen estetickou hodnotu, ale také dlouhou životnost a odolnost proti povětrnostním podmínkám. Tento architektonický styl je nejen praktický, ale i ekologický.

Výhled a lokalita

Z rozhledny se naskýtá úchvatný výhled na okolní krajinu, včetně hřebenů Bílých Karpat a nedalekých vesnic. Díky své poloze nabízí rozhledna ideální místo pro klidné rozjímání a obdivování krásné krajiny Moravy. Okolí rozhledny je také vhodné pro turistiku, cykloturistiku a rodinné výlety. Nedaleko lze narazit na řadu přírodních a kulturních památek.

Turistické zajímavosti v blízkosti

Region, ve kterém se rozhledna nachází, je bohatý na další turistické atrakce. V blízkosti se nachází například historická města Uherské Hradiště a Uherský Brod. Kromě kulturních památek nabízí tento region také možnosti pro vinařskou turistiku, což přidává na jeho atraktivitě. Mikroregion Východní Slovácko je známý svou pestrou kulturní a přírodní nabídkou.

Dostupnost a služby

K rozhledně se lze dostat po značených turistických trasách. Nejbližší obec je Korytná, která je dobře dostupná jak autem, tak i veřejnou dopravou. V Korytné a jejím okolí najdete také možnosti občerstvení a ubytování. Rozhledna Obecnice je tedy ideální destinací nejen pro jednodenní výlet, ale i pro delší pobyt spojený s objevováním širšího okolí.

Reklama

Závěrem

Rozhledna Obecnice je výjimečným místem, které stojí za návštěvu. Spojuje báječné výhledy, kvalitní konstrukci a možnost poznávat bohaté kulturní a přírodní bohatství Zlínského kraje. Ať už jste vášnivý turista, nebo hledáte místo pro klidnou rodinnou vycházku, rozhledna Obecnice vás nezklame.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu