Rozhledna Bolt Tower Ostrava

Rozhledna Bolt Tower v Ostravě je jedinečná stavba, která zaujme jak svou historií, tak moderním designem. Věž je umístěna na vrcholku bývalé vysoké pece Vítkovických železáren, což jí dodává neobvyklou atmosféru a průmyslový ráz. Moderní konstrukce rozhledny se harmonicky snoubí s historickým základem, což přitahuje jak milovníky architektury, tak zájemce o technické dědictví.

Reklama

Pohled na Ostravu z výšky

Rozhledna nabízí panoramatické výhledy na celé město Ostravu a okolní krajinu. Návštěvníci mohou za dobrého počasí spatřit Beskydy, což dodává návštěvě další rozměr. Kromě toho je Bolt Tower díky svým 77,7 metrům nad zemí jednou z nejvyšších rozhleden v České republice.

Architektonické detaily

Bolt Tower byla navržena tak, aby respektovala původní průmyslový charakter místa, a zároveň přináší moderní estetiku. Materiály použité při stavbě, jako například sklo a ocel, tvoří fascinující kontrast s původní cihlovou strukturou vysoké pece.

Zajímavosti a atrakce

Pro návštěvníky jsou zde připraveny:

  • Prohlídky a exkurze: Speciální prohlídky umožňují nahlédnout do historie i současnosti Vítkovických železáren.
  • Gastro zážitky: Ve věži naleznete kavárnu a restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality s nádherným výhledem.
  • Akce a eventy: V prostorách Bolt Tower se často konají různé kulturní akce, koncerty a výstavy, což dodává návštěvě další hodnotu.

Praktické informace

Rozhledna Bolt Tower se nachází v okrese Ostrava-město v Moravskoslezském kraji. Pro snadný přístup je k dispozici doprava městskou hromadnou dopravou i parkoviště pro návštěvníky, kteří přijedou autem. Pamatujte, že věž je otevřena celoročně, takže máte možnost ji navštívit kdykoli během roku.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu