Rešovské vodopády

Rešovské vodopády, nacházející se v krásném prostředí nízkého Jeseníku nedaleko obce Rešov, představují jedno z největších přírodních lákadel Moravskoslezského kraje. Tento jedinečný přírodní úkaz leží na horním toku říčky Huntavy a je nejen zajímavostí pro turisty, ale také chráněným přírodním památkovým územím.

Reklama

Historie a charakteristika

Vodopády vznikly díky erozi říčky Huntavy, která zde vytvářela působivé vodopády a kaskády. Typické pro Rešovské vodopády jsou jejich koryta vytesaná v tvrdých slepených horninách a výrazné skalní výchozy. Průzračná voda se tu kaskádovitě valí mezi skalisky a vytváří tak nezapomenutelný zážitek pro všechny návštěvníky. Výška vodopádů dosahuje místy až několika metrů, jejich nadmořská výška je 431 metrů.

Přístup a atrakce v okolí

Turisté, kteří se rozhodnou zavítat k Rešovským vodopádům, mají k dispozici několik turistických tras vedoucích z různých směrů. Nejčastěji se vychází z obce Rešov, odkud lze dojít k vodopádům po značených stezkách.

  • Turistické trasy: Stezky jsou dobře značené a vhodné i pro rodiny s dětmi.
  • Blízké obce: Nejbližší obce zahrnují Rešov a Tvrdkov.
  • Tipy na výlet: V oblasti se nachází i další zajímavá místa jako Jesenická stezka a Slezský les.

Přírodní památka

Rešovské vodopády byly v minulosti chráněny nejen pro svou krásu, ale i pro svou ekologickou hodnotu. Tato oblast je domovem mnoha druhů rostlin a živočichů, které se zde daří díky specifičtějšímu klimatu a čistému prostředí. Bruntálský okres, pod který vodopády spadají, je znám svou přírodní rozmanitostí a bohatostí.

Význam pro region

Oblast Nízkého Jeseníku, kde Rešovské vodopády leží, má velký význam pro rekreační a turistické účely. Místní obyvatelé i návštěvníci zdaleka oceňují klid a krásu této části Moravskoslezského kraje. Velký počet turistických značek a dobře udržované cesty umožňují i dlouhodobé vycházky a pobyty v přírodě.

Reklama

Pro všechny milovníky přírody a pěší turistiky jsou Rešovské vodopády nezapomenutelným zážitkem a ideálním tipem na výlet do srdce Nízkého Jeseníku.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu