Průklesy

Průklesy, nejvyšší bod v okrese Zlín, se tyčí do výšky 835 metrů nad mořem. Tento vrchol se nachází v malebném pohoří Bílé Karpaty, které je známé svou rozmanitou flórou a faunou. Je umístěn nedaleko hranic se Slovenskou republikou a díky své poloze nabízí návštěvníkům nádherné výhledy na okolitou krajinu.

Reklama

Historie a přírodní bohatství

Bílé Karpaty jsou chráněnou krajinnou oblastí plnou historických stezek a úchvatných přírodních scenérií. Po celém pohoří, včetně Průkles, lze najít různé druhy vzácných rostlin, jako jsou například orchideje či chráněné dřeviny. Tato oblast je také domovem množství divoké zvěře, včetně jelenů, srnek a lišek.

Turistické trasy

Průklesy jsou snadno přístupné díky dobře značeným turistickým stezkám, které vedou lesnatými cestami a loukami. Turisté mohou zvolit různé trasy podle náročnosti, což činí tento vrchol ideálním cílem pro rodiny s dětmi i pro zkušené horaly. Výchozí body pro túru na Průklesy lze nalézt například v obcích Brumov-Bylnice nebo Valašské Klobouky.

Aktivity a tipy pro návštěvníky

Kromě pěší turistiky je oblast kolem Průkles vhodná také pro cyklistiku a nordic walking. Na vrcholu mohou návštěvníci obdivovat panoramatický výhled, který za dobrého počasí sahá až daleko na slovenskou stranu hranic. Fotografové si jistě přijdou na své při dokumentaci neuvěřitelných scenérií, které tato oblast nabízí.

Jak se tam dostat

Pokud se chcete vydat na Průkles, doporučuje se cestovat autem do některé z okolních vesnic a odtud pokračovat po značených turistických trasách. Veřejná doprava do této oblasti sice jezdí, ale kvůli časovým rozvrhům může být méně pohodlná.

Reklama

Praktické informace

  • Typ: Hora, kopec
  • Kraj: Zlínský kraj
  • Okres: Okres Zlín
  • Pohoří: Bílé Karpaty

Navštívit Průklesy a Bílokarpatské hory je zážitek, který stojí za to pro každého milovníka přírody a turistiky. Tato destinace nabízí nezapomenutelný kontakt s neporušenou přírodou a bohatou historií regionu.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu