Hrad Brumov

Hrad Brumov, impozantní stavební památka ze 13. století, se nachází nedaleko malebného městečka Brumov-Bylnice v okrese Zlín. Tento majestátní hrad měl strategický význam, jelikož střežil důležitou obchodní stezku do Uher skrze Vlárský průsmyk. Díky své historické hodnotě byl hrad v roce 1958 zařazen mezi kulturní památky České republiky.

Reklama

Historický význam a architektura

Hrad Brumov byl postaven jako obranná pevnost a sloužil k ochraně obchodní trasy mezi Moravou a Uherami. Jeho robustní hradby a strategicky umístěné věže poskytovaly nezbytnou ochranu proti nepřátelům. Architektura hradu odráží gotické stavební prvky, které byly v té době typické. V průběhu staletí hrad prošel několika přestavbami, jež přidaly renesanční a barokní prvky, což přispělo k jeho jedinečnému vzhledu.

Co vidět a zažít

Hrad Brumov nabízí svým návštěvníkům řadu atrakcí. Mezi jedny z hlavních lákadel patří:

  • Hradní interiér: Prohlédněte si zachovalé části hradního interiéru, které nabízejí nahlédnutí do života středověkých rytířů a šlechticů.
  • Výhledy z věží: Výstup na hradní věže vám umožní obdivovat nádherný výhled na okolní krajinu Zlína a Vlárského průsmyku.
  • Muzeum historie: Hrad Brumov rovněž nabízí malé muzeum, které obsahuje archeologické nálezy a artefakty z minulosti, jež ilustrují bohatou historii této oblasti.
  • Kulturní akce: Hrad je dějištěm různých kulturních a společenských akcí, od historických reenactmentů po koncerty pod širým nebem, které vytvářejí jedinečnou atmosféru.

Praktické informace

Při návštěvě Hradu Brumov je dobré si připravit pohodlnou obuv, jelikož terén kolem hradu je kopcovitý a místy náročný. K hradu je možné se dostat pěšky, na kole i autem, přičemž parkoviště se nachází v blízkosti objektu. Hrad je celoročně otevřen, ale nejlepším obdobím k návštěvě je jaro a léto, kdy okolní příroda rozkvétá do plné krásy.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu